Dracula - Abraham "bram" Stocker

28. ledna 2007 v 20:07 | LeelooDallasova |  Můj čtenářský deník
Abraham "Bram" Stoker
Dracula


Román "Dracula" se stal za několik desítek let přímo pojmem, byl mnohokrát zdramatizován, zfilmován a napodobován. Román je napsán formou deníkových zápisků a dopisů. Předlohou Stokerovi byl krutý valašský vojvoda Vlada, který vládl ve 2. polovině 15. století.
Do Transylvánie přijíždí právník Jonathan Harker zprostředkovat koupi usedlosti v Londýně pro hraběte Draculu. V chmurném zámku bez služebnictva, uprostřed nepředstavitelných hrůz, dlí Jonathan jako zajatec. Podivný hrabě odplouvá do Anglie a Jonathan se zachraňuje skokem do propasti. Ocitá se v nemocnici sv. Josefa a sv. Marie v Budapešti, kam za ním přispěchá jeho snoubenka Mina Murrayová.
Zatímco Mina ošetřuje Jonathana, Lucy Westenrová, přítelkyně Miny, odmítne dva nápadníky: dr. Johna Sewarda a Quinceyho P. Morrise, protože miluje Arthura Holmwooda, s nímž se zasnoubí. Lucy trpí náměsíčností a bohužel podléhá útoku Draculy. Povolaný dr. Abraham Van Helsing z Amsterodamu se domnívá, že je Lucy nyní "Nemrtvá".
Vrací se Jonathan s Minou, teď již Harkerovou. Všichni se společně pouští do pátrání po Draculovi v Londýně. Domněnky Van Helsinga se potvrzují. Prchajícího hraběte stíhají do Rumunska na jeho zámek.
V závěrečném souboji Quincey P. Morris padne, ale Dracula je přemožen. Svět je zbaven krvežíznivého netvora a Mina je zachráněna před krutým osudem, jaký měla slečna Lucy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Návštěvnost - klikni prosím, že jsi tu byl/a =o)

Klik

Komentáře

1 NooBik NooBik | E-mail | Web | 23. září 2008 v 21:22 | Reagovat

Tuhle knížku jsem četla , můžu jí vřele doporučit ;) fakt krásná knížka... jo a admince mooc díky.. potřebuju do školy mluvenej projev o mé nejoblíbenější knížcea potřebovala sme napsat konec...:D

2 Leeloo Leeloo | 24. září 2008 v 15:30 | Reagovat

hehe nemáš zač, taky je to moje oblíbená, snad proto, že babi se v Rumunsku narodila... ale od 2 let žije tady...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.